19 grudnia 2017r. w Urzędzie Miasta w Pułtusku, miała miejsce konferencja informacyjno – promocyjna

oficjalnie rozpoczynająca projekt pn. „Inwestycja sieci kanalizacyjnej i obróbki osadów w mieście

Pułtusk”.

W konferencji wzięli udział m.in. przedstawiciele Urzędu Miasta w Pułtusku, przedstawiciele jednostek organizacyjnych Miasta i Gminy Pułtusk, Zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Pułtusku, mieszkańcy Pułtuska, przedstawiciel działającego na rzecz ochrony środowiska Centrum Zrównoważonego Rozwoju Horyzonty, wykonawcy inwestycji realizowanych w ramach projektu, lokalna prasa, personel projektu.

Uczestników konferencji powitał Pan Krzysztof Nuszkiewicz - Burmistrz Miasta Pułtusk. Następnie Pan Waldemar Wojtaszek - Dyrektor Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp.zo.o. w Pułtusku wprowadził uczestników konferencji w tematykę projektu:
Po organizowaniu finansowania i procedurze przetargowej zaczynamy konkretne prace, związane z realizacją pierwszego etapu inwestycji” - powiedział Dyrektor PWiK.

Pan Jacek Elak – Kierownik projektu, przedstawił prezentację projektu, w tym m.in. dotychczas zrealizowane oraz zaplanowane w ramach projektu zadania.

Mieszkańcy miasta oraz przedstawicie lokalnej prasy chętnie zadawali pytania dotyczące trwającej i planowanej budowy sieci kanalizacyjnej w mieście Pułtusk, na które uzyskali merytoryczne odpowiedzi od personelu projektu.

Planowana całkowita wartość inwestycji: 20.631.562, 00 zł brutto z czego dotacja z Unii Europejskiej 10 714 135, 32 zł oraz dokapitalizowanie Spółki z budżetu Gminy Pułtusk w latach 2017-2019 na kwotę 2.000.000,00 zł.

Realizacja projektu bezpośrednio przełoży się na poprawę warunków życia mieszkańców oraz wzrost atrakcyjności gospodarczo - turystycznej gminy Pułtusk.

Informacje o dokumencie:
  • Informację wprowawdził(a) do BIP: Ochtabiński Piotr
  • Data udostępnienia w BIP: 2018-01-24 09:36:24
  • Informacja zaktualizowana przez: Ochtabiński Piotr
  • Data ostatniej aktualizacji: 2018-01-24 10:00:35
  • Liczba odsłon: 1115
  • Historia dokumentu:

[Liczba odsłon: 297707]

przewiń do góry